Головна » Файли » ПЕРЕКАЗИ

Як знайти своє покликання. переказ. 9 клас
04 Лют 2014, 10:17

Невдовзі кожен з нас має обрати фах, який має визначити долю. Як же страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме цей вибір для плину нашого життя цілком може стати вирішальним. 
Ви помічали, як багато навколо нас халтурників і невмійків? Якщо невмійко – це той, хто чогось не вміє, але може ще колись навчитися, то халтурник – це людина, усвідомлено байдужа до своєї праці. Халтурник – це безвідповідальний і ледачий ремісник, який так і не став і вже не стане майстром. 
Кажуть, що майстер – це той, хто знайшов своє покликання у праці. А ще кажуть, що справжнього майстра характеризують три ознаки. Перша – це високе професійне вміння, володіння тими прийомами, які забезпечують щонайвищий рівень роботи. Друга ознака – це творче ставлення до праці, своєрідний і неповторний "почерк”. Це те, що все виконане майстром робить неповторним, а самого майстра – незамінним. І, нарешті, третьою ознакою справжнього майстра є його прагнення прислужитися людям, бути їм по-справжньому корисним. 
Ви можете заперечити: хіба ота корисність така вже необхідна? Навчився щось робити вправно, то й роби! Аби платили побільше. Та виявляється, все не так просто. Якщо праця майстра не є корисною людям, то й майстерність виявиться позбавленою смислу, навіть може суперечити інтересам людей, стати аморальною. 
Кому спаде на думку визнати майстром кишенькового злодія? Або славетного шахрая, "великого комбінатора” Остапа Бендера? Або здібного вченого – героя роману Герберта Уеллса "Людина-невидимка”, який і не думав про те, щоб його відкриття стало для людей корисним. 

Категорія: ПЕРЕКАЗИ | Додав: Diana | Теги: переказ для 9 класу, як знайти покликання, текст переказу, як знайти, покликання
Переглядів: 24362 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 2.3/85
Всього коментарів: 3
1 Влад   (13 Бер 2013 17:57) Спам
biggrin biggrin biggrin biggrin 
2 Аня   (05 Лис 2013 18:53) Спам
Большое спасибо!!! biggrin biggrin biggrin biggrin 
3 Аня   (05 Лис 2013 18:54) Спам
Большое спасибо!! biggrin biggrin biggrin biggrin 
Name *:
Email:
Code *: